21-порушення зловживання чи рецидив судді Помогаєва А.В.?  

 

Через Єдиний державний реєстр судових рішень встановлено, що у 2015 році слідчий суддя Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області Помогаєв А.В. ухвалив 21 постанову  за наслідком розгляду клопотань слідчих ОВС про тимчасовий доступ до речей і документів.

Під час дослідження згаданих документів також встановлено, що із вказаної кількості постанов тільки 6 зареєстровані у списку авто призначених справ, що надійшли вперше( 285/1494/15; 285/1492/15; 285/1651/15; 285/1488/15; 285/1536/15; 285/1478/15). Тобто, можна припустити, що решта 21 клопотання(заява) з тих чи інших підстав до згаданого списку не вносилась. Чому? Хто це зробив? Чому саме справи судді Помогаєва А.В. не зареєстровані у списку?

Але самим прикольним є те, що всі згадані  постанови суддя Помогаєв А.В. одним днем(26.06.2015 року ) включив до Єдиного реєстру судових рішень. Чому? Всі ці постанови ухвалювались  згаданим суддею у проміжок часу з 24.04.2015р. по 12.06.2015 року. У відповідності до вимог ч.3 ст.3  Закону України «Про доступ до судових рішень» суди загальної юрисдикції вносять до РЕЄСТРУ всі судові рішення…, не пізніше наступного дня після їх ухвалення або виготовлення повного тексту». Чому суддя Помогаєв А.В. не дружить із Законом України «Про доступ до судових рішень» і систематично порушує його вимоги стосовно дотримання строків надсилання електронних копій до Адміністратора РЕЄСТРУ? Що криється за цими порушеннями? Чому впродовж двох місяців згадані судові  рішення не вносились до РЕЄСТРУ?

Знову нагадаю підстави притягнення судді до дисциплінарної відповідальності, які вказані у Законі України «Про судоустрій і статус суддів»- «безпідставне затягування або невжиття суддею заходів розгляду заяви, скарги чи справи протягом строку, встановленого законом, зволікання з виготовленням вмотивованого судового рішення, несвоєчасне надання суддею копії судового рішення для її внесення до Єдиного державного реєстру судових рішень».

Звертаю увагу читачів, що  підставою для притягнення судді до дисциплінарної відповідальності є «несвоєчасне внесення суддею копії судового рішення …». Тобто,законом встановлена вимога про можливість притягнення судді  за несвоєчасне внесення однієї копії судового рішення до РЕЄСТРУ, а в нашому випадку  таких копій є 21. Тобто, суддю Помогаєва А.В. можна теоретично 21 раз притягнути до дисциплінарної відповідальності?

Це є свідченням системних порушень вимог Закону з боку вказаного судді!!!

Чому судді сходить з рук  такі порушення? Чому ніхто його не притягає до відповідальності за це? Адже він вважає , що в нього позитивна ділова репутація, що він чинить правильно і не порушує Закон.

Чи це перше системне порушення судді Помогаєва А.В., чи останнє? Нагадаю, що про системні порушення цього судді ми вже  згадували у публікаціях під назвою «Як суддя Помогаєв А.В. видає судові накази?».

Ми продовжимо досліджувати  питання , як суддя Помогаєв А.В. дотримується вимог згаданого Закону і  вносить судові рішення до РЕЄСТРУ.

 

Журналіст ІА «Журналісти проти корупції»

О.С.Жукрв

02.06.2018р.

 

Опубліковано в Переглядів:

Leave a Comment