ЧИ БУДЕ ВОДОПРОВІД У СТАРОМУ ЯРИЧЕВІ?

Проводячи журналістське розслідування законностіі використання публічних( читай громадських ) коштів Старояричівської сільської ради  мене зацікавив один платіж:

Старояричівська сільська рада
Код: 04374080

ТзОВ”Львівенергоавтоматика”
Код: 41011092

27.12.2017

42 029.76

Призначення платежу:

6310;3142;Оплата за тех.переоснащ.електроустановок свердловин №1 та №2 Староярич.с/р;акт№1 від 22.12.2017р,Договір№22від22.12.2017р;ПДВ-7004,96.

Подаю у такому вигляді, як це  вказано на сайті веб-порталу E-DATA.

Перебуваючи в с.Старий Яричів  запитав у місцевих жителів про наявність місцевого водопроводу, але мешканці центральної вулиці села розповіли, що в кожного на подвір’ї є криниця, тому ніякого водопроводу в селі немає. Заради об’єктивності хочу зауважити, що хтось розповів, що місцева кондитерська фабрика має свій водопровід- постачає воду  із власних скважин для виробничих потреб та кількох житлових будинків села(?). Відсутність водопроводу в селі та наявність платежу за «технічне переоснащення електроустановок свердловин № 1 та №2 Старояричівської сільської ради, для приведення розрахунків засобів обліку у відповідність до вимог нормативно- технічних документів за адресою: с.Старий Яричів Кам’янка-Бузького району Львівської області» спонукала до роздумів- в селі водопроводу немає, а сільська рада перераховує  кошти на технічне переоснащення електроустановок свердловин? Як таке може бути? Для чого? Що це за таємні свердловини? Хто ними користується? В Інтернеті, крім оприлюдненого Договору на виготовлення проектно-кошторисної документації , який був укладений Старояричівською сільською радою з ТзОВ «Львівенергоавтоматика», іншої інформації немає.

Щоб отримати відповідь на ці питання  звернувся із журналістським запитом до сільської ради з проханням  надати для ознайомлення документи, на підставі яких Старояричівською сільською радою  на рахунок ТзОВ «Львівенергоавтоматика» перераховані вказані кошти, в тому числі Договір № 22 від 22.12.2017 року. Одночасно, аналогічний запит мною було скеровано до ТзОВ «Львівенергоавтоматика», як до виконавця робіт, розрахунок за які здійснювався  органом місцевого самоврядування(бюджетними коштами).

Забігаючи наперед  зазначу, що ТзОВ «Львівенергоавтоматика» підтвердила виконання робіт з технічного переоснащення електроустановок свердловин № 1 та № 2 Старояричівської сільської ради відповідно до Договору № 22 від 22.12.2017 року(згаданий договір відсутній на сайті PROZORRO, замість нього  оприлюднено Договір № 02/12/17 від 12.12.2017 року). Чому?

Сільський голова Андрущенко А.О., мабуть в думках, послав мене далеко із цим запитом, тому що 21.06.2018 року листом  відіслав мене до порталу prozorro.gov.ua , «який є відкритим ресурсом, що пропонує доступ до всієї інформації з центральної бази даних». Але згаданою відповіддю сільський голова приховав від журналіста  інформацію, яку він зобов’язаний надавати на запити, одночасно приховуючи своє службове підроблення( на веб-порталі вказано номер договору № 22 , а фактично оприлюднено договір № 02/12/17).

Враховуючи те, що запитуваної інформації на вказаному у листі сільської ради Інтернет-порталі немає( Сільська рада  впродовж купу років не виконує вимоги Закону України «Про доступ до публічної інформації», не створила власного сайту у Інтернеті для оприлюднення інформації про свою діяльність) змушений був повторно направити у сільську раду журналістський запит  з проханням надати запитувану інформацію та документи. Крім того я просив надати інформацію про перебування на балансі сільської ради свердловин № 1 та № 2, їх місцезнаходження, призначення та використання, наявність засобів обліку , їх використання для нарахування платежів, тощо.

Отриману відповідь сільського голови Андрущенка А.О.  подаю у оригінальному вигляді:

«На Ваш запит , щодо артсвердловин № 1 та № 2  були придбані разом з силовим трансформатором у КФ «Ярич», оскільки потреба у водозаборі даного підприємства відсутня у зв’язку з новими свердловинами які були зроблені на їхній території. Дані свердловини були придбані з метою подальшого використання жителів с.Старий Яричів, оскільки дане підприємство хотіло їх зацементувати, а потреба води для населення на сьогоднішній день є дуже важливою. Свердловини перебувають на балансі сільської ради. На даний час виготовляється документація по спецдозволах на водокористування даними свердловинами, а також вже зроблені роботи по обліку електропостачання даних свердловин. Кошти які були витрачені на дані роботи відображені в системі «Прозоро».

Що ж вбачається з наданої відповіді сільського голови? На території  КФ «Ярич» знаходяться згадані свердловини? Ці свердловини використовувались для виробничих потреб?  Як можна використовувати потужності свердловин підприємства у водо забезпеченні для виробництва крекеру, придбавши  їх «з метою подальшого використання для жителів с.Старий Яричів»?

Логіка та здоровий глузд підказує, що до  цих свердловин вже були під»єднані водопровідні труби від окремих житлових будинків села ще з давніх часів( така інформація має право на існування). Чи потрібно керівництву КФ «Ярич» платити за воду, якою користуються окремі місцеві жителі(мабуть  за нульові платежі?). До переліку громадян, що проживають у житлових будинках, які мають воду від КФ «Ярич», мабуть, входить певна кількість поважних односельчан , що мають відношення до сільської ради. А далі, я не бачу потреби пояснювати, чому з’явився згаданий Договір про перерахування коштів сільської ради на рахунок ТзОВ «Львівенергоавтоматика». Мабуть все стало зрозумілим.

Я можу помилятись в окремих деталях цього дійства. Але таке « батьківське»  піклування голови сільської ради за жителів с.Старий Яричів(сподіваюсь, що голова дбає за всіх, а не окремих) не має жодного законного обгрунтування, адже нереально в сьогоднішніх умовах  провести водопровід в с Старий Яричів, хоч і «потреба води для населення на сьогоднішній день є дуже важливою». Хто буде платити за труби, роботи, проектну документацію? Сільська рада, чи люди?  Дійсно ця проблема є важливою для місцевих жителів. Але, як цю проблему вирішує голова сільської ради і для кого він її вирішує? Для жителів с. Старий Яричів, чи для окремо вибраних і наближених?  Що це за спецдозволи на водокористування даними свердловинами? Хто і на якій підставі буде цими дозволами користуватись? Може сільський голова тракторами планує розвозити воду із вказаних свердловин окремим громадянам с.Старий Яричів, яким він видасть спецдозволи?  У яку суму коштів обійшлись сільській раді закупівля свердловин та силового трансформатора? Коли була здійснена закупівля свердловин, коли поставлені на баланс? Хто з місцевих жителів знав про це і, у який спосіб ця інформація доводилась до відома громадян? Ще багато інших  питань виникає з цього приводу. Чи громада схвалює такі дії голови села?

Що таке корупція?  На всіх рівнях державних установ , у правоохоронних органах, з каналів телебачення, радіоефіру,  друкованих та Інтернет ЗМІ ми щодня чуємо про боротьбу з корупцією, кожен державний чиновник на публічних нарадах б’є себе в груди, розповідає про антикорупційні заходи  і позиціонує з непримиренним борцем за справедливість , а насправді більшість з них тишком-нишком крадуть все, що можуть, а людські проблеми їх не цікавлять.

Не буду кивати в сторону сільського голови Андрущенка А.О., але хочу однозначно зауважити і звернути увагу місцевих жителів, що діяльність сільської ради  чиниться утаємничено(за закритими дверями) і не PROZORRO.

З приводу викладеного правоохоронні органи мають провести ретельне і об’єктивне досудове розслідування (не журналістське) і винести свій вердикт.

Принагідно звертаюсь до мешканців села  Старий Яричів з проханням відгукнутись на  сайт(зателефонувати), якщо це питання зачепило за живе, якщо є думки з приводу того, чи буде водопровід у с.Старий Яричів?

 

Журналіст Жуков О.С.

11.07.2018р.

Опубліковано в Переглядів:

Leave a Comment