ДЛЯ ЧОГО СІЛЬСЬКІЙ РАДІ ТРАКТОРНИЙ ПАРК?

На сайті  Кам’янка-Бузького районного суду ознайомився із постановою по справі № 446/2284/14 від 05.12.2014р. про притягнення до адміністративної відповідальності тракториста Старояричівської сільської ради Гадини В.М. за вчинення правопорушення, встановленого ч.1 ст.130 КУпАП, яку постановив суддя Самсін М.Л.  за наслідком розгляду матеріалів, що надійшли від ВДАЇ з обслуговування Кам’янка-Бузького ГУ МВС У у Львівській області.

08.10.2014 року згаданий тракторист об 11-20 год. в с.Руданці Кам’янка-Бузького району був затриманий  працівниками міліції за керування транспортним засобом-Трактором МТЗ-80 в стані алкогольного сп’яніння. Суддя Самсін М.Л. постановив визнати Гадину В.М.  винним у вчиненні вказаного правопорушення та наклав на нього стягнення  у виді штрафу-3200 грн.

Чому згадав про це судове рішення?

В Інтернеті оприлюднені публічні платежі Старояричівської сільської ради за 2017 рік, з яких вбачається, що 23.06.2017 року на рахунок «Укравтозапчастини» перераховано 509 000 грн. за трактор « МТЗ-82», а 14.07.2017року- 25 400 грн. на рахунок ФОП Бартощук А.Г. за косарку роторну марки 2-069-1,65 м. Трактором, мабуть,  вивозять сміття, а роторною косаркою,  що роблять у сільській раді? Дороги обкошують, газони стрижуть, чи щось інше роблять? Може сіно косять для ВРХ сільського голови? А може косарка призначена для використання  всією громадою села- по черзі косять сінокоси всім бажаючим(за окрему плату)?  Ця інформація засекречена головою сільської ради!

Ось і виникло логічне запитання- для чого Старояричівська сільська рада закуповує тракторну техніку? Місцеві люди кажуть- щоб вивозити сміття!!!А не місцеві кажуть- для того, щоб голова сільської ради мав чим обробляти сільськогосподарські  посіви у с.Руданці на земельних ділянках, які він орендує у місцевих мешканців( паї). Достеменно про це не відомо, адже вся публічна інформація сільської ради засекречена, голова сільської ради Андрущенко А.О. не оприлюднює рішення виконкому, сесій та свої розпорядження. Чому?  Чому діяльність сільської ради утаємничена? Чому,  навіть голова райдержадміністрації Кирилич В.І. руками розводить, мовляв, не можу пхати свого носа у чужі справи, не наша компетенція. Але одночасно ніби-то дає пораду мені або собі-про можливість оскарження рішення, дії чи бездіяльності розпорядника інформації до вищого органу або суду.

Вже двічі я звертався до голови сільської ради Андрущенка А.О. із журналістськими запитами про надання інформації про цільовість використання та  сплату коштів за  дизельне паливо, про місця його зберігання та відповідальних  за це осіб, про  контроль за використанням та списанням згаданого дизельного палива.  У відповідь- «дуля з маком». Навіть і не думає голова сільської ради надавати відповідь. Так ніби-то  сільська рада- це його приватна власність і свою посаду він купив навічно. А іншим людям села цікаво це знати, чи ні?

Під час підготовки цієї публікації виникло ще одне логічне запитання. А де знаходиться місце зберігання тракторної техніки сільської ради? Невже на приватному  подвір’ї  тракториста  Гадини? А якщо, щось станеться, хто буде відповідати та відшкодовувати збитки? Вартість  техніки, мабуть становить кругленьку суму з шістьма нулями?  А якщо тракторист знову буде вживати оковиту за кермом, чи  вчинить інше правопорушення?  Від цього ніхто не застрахований? Наша «галицька» натура та ментальність такі, що навіть при завчасному попередженні –відмахуємось руками, мовляв зі мною цього не станеться, а потім починаємо дмухати на холодне. Хто буде відповідати за це?

 

Журналіст ІА «Журналісти проти корупції»

О.С.Жуков

04.06.2018р.

Опубліковано в Переглядів:

Leave a Comment