ХТО ЗНИЩИВ СТАВОК У СТАРОМУ ЯРИЧЕВІ ?

01.05.2018 року та 12.05.2018 року мною на адресу голови Старояричівської сільської ради Андрущенка А.О. зкеровано журналістський запит  та повторний запит стосовно діяльності ФГ «Озеро». Зокрема у  запитах  я просив надати наступну інформацію:

  1. Чи знаходиться ФГ «Озеро» на території сільської ради, площа та дата,  з якої воно використовується за призначенням;
  2. Наявність у сільської ради договору оренди згаданої земельної(водної) ділянки?
  3. Розмір щомісячних коштів, сплачених орендарем(керівником ФГ «Озеро») за оренду ставка впродовж 2015-2017 років.

Сільський голова  Андрущенко А.О. рахує за можливе не надавати таку інформацію на запит  у відповідності до вимог Законів України «Про інформацію» та «Про доступ до публічної інформації». Він ставить себе вище від Законів України і не виконує їх. Чому? Має «кришу»? Ця інформація, на мою думку ним спеціально утаємничена, щоб ніхто не знав, що робиться з землею у сільській раді.

Ще весною п.р. від місцевих жителів  я довідався, що  за отримання дозволу на рибну ловлю у ставку за одну вудку треба платити 80 грн.( ціна була стабільною впродовж кількох років). Причому вилов риби  на згадану вудку теж був обмежений – не більше одного кг.

Враховуючи таємниці сільського голови можна припустити, що жодних договорів стосовно оренди  ставка не існує, а значить голова сільської ради дозволяв керівнику ФГ «Озеро» здійснювати підприємницьку діяльність на території сільської ради задурно(безкоштовно), на шкоду інтересам місцевої громади. Значить існували якісь домовленості між сільським головою та директором ФГ? Про них нам нічого не відомо.

Таємна інформація завжди притягувала до себе людей, така наша природа, хочеться знати більше. Тож 08.06.2018 року я вирішив подивитись на згаданий ставок, навіть майнула думка попроситись на рибалку до керівництва ФГ. Розпитуючи у місцевих жителів, як добратись до ставка отримав інформацію, що він вже спущений і риби у ньому немає.  Вони розповіли, що ніби-то  ще зимою в с. Підліски сталась ДТП, під час якого стався витік дизельного палива і нафтопродукти через потічки, меліоративні канали попали у ставок, внаслідок чого риба стала смердіти нафтою. Це ніби-то стало причиною  для того, щоб спустити ставок. В мене є інше обгрунтування зникнення ставка- сільський голова разом з керівництвом ФГ «Озеро» замітає сліди підприємницької діяльності(немає ставка- немає і підприємства, що орендувало ставок).

Прийшовши на місце розташування ФГ «Озеро» я побачив жахливу картину- дійсно ставок спущений, навколо сморід від гнилої риби( у зимувальних ямах купа здохлого малька). Але  лишились сліди минулої підприємницької діяльності ФГ «Озеро»(відпочинкова зона, мангали,  альтанки, автомобілі,  трактор, вагончики, складські приміщення, правила рибальства на 20127 рік встановлені директором ФГ «Озеро», купа всякої техніки та обладнання, в тому числі електричного). Вся територія ФГ «Озеро»  облаштована  камерами спостереження і знаходилась під охороною (навіть вивіска охоронної фірми зберіглась- ІНТЕР-БЕЗПЕКА), на електричних стовпах прожектори, електричні лебідки налаштовані для підняття великих вантажів з води та підключені до електричної мережі. Побачивши все це зразу пригадав начальника Кам’янка-Бузького ВЕП  ПАТ «Львівобленерго» Литвина Р.Я., який не знає за рахунок чого у сільській раді створюється реактивна електроенергія(швидше за все вдає, що не знає).  На моє глибоке переконання  підключення  ФГ до електромережі та його  електропостачання здійснювалось незаконно. Якщо оренди не було, то яке могло бути офіційне  електропостачання ?  Напрошується висновок один- діяльність ФГ була  налаштована по принципу – «Ти мені- я тобі». Ну,  а що ж сталось із рибою, яка смердить нафтою? Кажуть , що керівництво ФГ, спустивши ставок перевезло її у ставки с.Руданці. Нам доводиться констатувати, що згадана інформація відповідає дійсності, мабуть все фермерське господарство  «Озеро» невдовзі перекочує на нове місце дислокації.  Мабуть хтось дав дозвіл на це? Мабуть знову без договору, а по домовленості?  Чи могли такі перетрубації проводитись без дозволу голови сільської ради? Такі справи просто так не вирішуються, мусить бути присутнім фінансовий інтерес  з обох сторін?

Але повертаючись до Старого Яричева в мене виникло питання, на яке  відповідь не отримав до цього часу? Хто дав дозвіл спустити ставок?  Водні ресурси(ставки, озера, річки) є власністю  держави.  Навіть якщо  у ставок попали нафтопродукти – це не є підставою для знищення водойми. Де ж дивиться голова сільської ради? Чи він дав дозвіл, щоб знищити ставок у селі? Прошу подивитись відео поро наслідки  злочинних дій невстановлених осіб, що знищили ставок у с. Старий Яричів.

А що,  громаду  села Старий Яричів не цікавить доля ставка? Не цікавить куди зникають гроші громади( це ж обкрадання їх самих)? Що залякані, перелякані? Чи живуть по принципу- не чіпайте мене – і я не буду чіпати Вас?

Журналістське розслідування триває незважаючи на  спротив сільського голови.

 

Журналіст, громадський активіст,  співзасновник та учасник Львівського обласного осередку ветеранів спецпідрозділу «К» СБУ

Жуков О.С.

13.06.2018 р.

 

Опубліковано в Переглядів:

Leave a Comment