КОЛИ «СВИСНЕ РАК» У СТАРОЯРИЧІВСЬКІЙ СІЛЬСЬКІЙ РАДІ?

У недавній публікації  «Що приховано у документах Старояричівської сільської ради?» я згадував про нехтування вимогами та невиконання головою Старояричівської сільської ради Андрущенко А.О.  Закону України «Про доступ до публічної інформації». Мова йде не тільки про невиконання окремих положень Закону, а про повне ігнорування цим Законом з боку цього посадовця, що реагує на публікації, мабуть, приблизно так: «Пішли Ви на … з Вашим Законом». Чим можна підтвердити викладену думку?

Вже скоро буде місяць, як голова сільської ради надає мені  відповідь (не надає) на запит про можливість ознайомлення із рішеннями сесій та виконкому за 2015-1017 роки. Ну  не хоче  сільський голова, щоб журналіст читав документи, які торкаються  питань надання земельних ділянок у власність, питань ремонту доріг, приміщень(в тому числі виділення коштів на ці цілі), закупівлі послуг від  підприємців, оплати за електроенергію, тощо.  Для чого  стороння особа(журналіст) влізати в наші справи, так мабуть міркує сільський мер? Але Закон надає право будь-якій особі на доступ до публічної інформації, в тому числі і мені, як журналісту.

Ненадання для ознайомлення цих документів рахую умисними діями голови, адже  мною вже скеровано повторні журналістські запити про надання запитуваної інформації та ознайомлення із запитуваними документами. Сільський голова, як мала дитина в дитячому садочку,  образився на мене і вперто не хоче, щоб журналіст «подивився на його найкращу іграшку»- документи сільської ради. Таке порівняння спало на думку у зв’язку з відсутністю будь-якої реакції з боку голови сільської ради на повторні запити.

Для чого і, які документи запитує журналіст?

Наприклад мене цікавить питання законності і обгрунтованості оренди ФГ «Озеро» ставка, наявність відповідного договору, сплати щомісячних коштів орендарем на рахунок сільської ради за оренду земельної(водної) ділянки, тощо.

Чи ця інформація  засекречена? Чи знають громадяни села, на яких умовах здійснюється оренда місцевого ставка і, що з того має громада села? Скільки коштів  щомісяця сплачує орендар у бюджет села? Чи  ці кошти йдуть комусь у «окрему» кишеню? За що орендар з одної вудки бере такі великі кошти? Чи хотіли б члени місцевої громади знати запитувану інформацію, яка мною буде оприлюднена? Що тут секретного, чи таємного? Але п.Андрущенко А.О вперто не надає запитувані документи для ознайомлення. Чому?

З другого боку мене цікавить питання про наявність обліку, нормативних документів, щодо виділення для  малозабезпечених сімей матеріальної допомоги. Як це відбувається на практиці? Хто складає списки? Хто встановлює межу забезпечення цієї категорії людей? Хто,  призначає кошти, в яких сумах, на яких підставах малозабезпеченим сім’ям?  Відсутність публічної інформації, може  засвідчувати(маю повне право заявити своє припущення) зловживання головою та іншими посадовцями цієї сільської ради в цьому питанні. Мабуть «деребанять» гроші громади між собою, оформляючи їх на малозабезпечених? Іншої інформації немає.

Також місцевим жителям було би цікавим знати, для яких цілей  сільська рада  витрачає великі кошти на закупівлю дизельного палива, як  це паливо зберігається і використовується, ким здійснюється контроль за його використанням. Може цим паливом заправляють тракторну техніку для обробки орендованих сільським головою земельних ділянок , на яких він вирощує  сільськогосподарські культури? Чи може це паливо використовується для заправки автомобілів, що возять в особистих цілях  голови сільської ради будівельні матеріали, контрабанду, тощо?  Чи може використовується для вивозу сміття? Чи повинна громада знати про цільовість використання коштів?

Чи повинна знати сільська громада, як використовується земля у сільській раді? Кому, скільки,  за які заслуги надаються земельні ділянки? Що з ними відбувається? Як і, за що  нараховують премії працівникам сільської ради? Чому не працює відкритий головою сільради дитячий садочок «Ярчик»? Як сплачують орендарі кошти за оренду земельних ділянок, нерухомості, тощо? Як проходять громадські слухання з важливих для мешканців села питань? Чи ці громадські слухання тільки на папері?

Вся діяльність сільського голови та виконкому повинна бути прозорою. Щоб не виникало жодних підозр у корупційних схемах, посадовці повинні оприлюднювати свою діяльність. На жаль цього не відбувається у Старояричівській сільській раді. Все робиться приховано від громади та загалу. Коли ж «свисне рак» у Старояричівській сільській раді і вся діяльність посадовців стане прозорою?

Після оприлюднення інформації про порушення сільським головою Андрущенко А.О. вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» до ІА «Журналісти проти корупції» почали звертатись мешканці цього села, що розповідають про зловживання цією особою своїм службовим становищем, про які ми, після перевірки та у випадку підтвердження  у майбутньому повідомимо.

Враховуючи викладене, хочу повідомити громаду села та району, що за заявою журналіста про порушення головою сільської ради Андрущенко А.О. вимог Закону та службове підроблення Залізничним відділом поліції м.Львова відкрито кримінальне провадження, яке скеровано для  досудового розслідування у Кам’янка-Бузький район.

Оприлюднюючи цю інформацію я навів приклад, щодо прозорості та публічності  інформації стосовно  посадових осіб, в тому числі органів місцевого самоврядування.

Журналіст ІА «Журналісти проти корупції»

Жуков О.С.

17.05.2018р.

Опубліковано в Переглядів:

Leave a Comment