Корупціонер на корупціонері?(Про поліцію та прокуратуру Львова)

Тільки лінивий або «нерозумний» сьогодні не говорить про корупцію. Прийняті відповідні Закони, створені актикорупційні органи(прокуратура, антикорупційне агентство, на підході Суд), а «вихлопу» в боротьбі не видно навіть в день із свічкою.Чому боряться і не можуть побороти? Чи може так боряться, щоб створювати ілюзію боротьби?

Хочу показати, як на практиці  з корупцією бореться поліція та прокуратура. Для прикладу оберу Залізничний відділ поліції у м.Львові та Львівську місцеву прокуратуру № 2.

04.05.2018 року я звернувся до слідчого Залізничного ВП із повідомленням про вчинене кримінальне правопорушення начальником Кам’янка-Бузького відділу енергопостачання ПАТ «Львівобленерго» Литвиним Р.Я., в діях якого вбачаються ознаки  ч.1 ст.171 та ч.1 ст.364 КК України(перешкоджання законній професійній діяльності журналіста та перевищення службових повноважень).

05.05.2018 року слідча Залізничного ВП Жовківська С.І. розглянувши моє повідомлення відкрила кримінальне провадження  стосовно службової особи Литвина Р.Я.за ознаками (якими?)кримінального правопорушення встановленого  ч.1 ст.367 КК України. Чому така правова кваліфікація, спитався я у себе, а потім і у слідчої Жовківської С.І., так і  не отримавши зрозумілого пояснення. Тільки тоді,коли  звернувся до слідчої, щоб отримати пам’ятку про процесуальні права та обов’язки потерпілого і, отримавши відмову із запитанням « А, яка шкода Вам завдана?», я зрозумів дійсну причину невнесення  до ЄРДР відомостей про правову кваліфікацію кримінального правопорушення за ознаками ч.1 ст.171 КК України(перешкоджання законній діяльності журналіста).

Саме внесення до ЄРДР кримінального правопорушення за ознаками ч.1 ст.367 КК України дає можливість  слідчого запитатись у ВАС(не раз вже переконався), « яка матеріальна або моральна шкода Вам завдана?» Причому оприлюднюючи це запитання, слідчий не  хоче ототожнювати співрозмовника із людиною рівною йому по статусу, а швидше звертається до нього,  як до людини нижчої раси, нижчого класу, нижчої верстви населення, який і відрізняється від слідчого своїм походженням або майновим станом і знаходиться у гіршому становищі, на нижчому щаблі суспільства. Зверхній тон звернення з таким запитанням ставить юридично неграмотну особу у глухий кут- це те, чого домагається слідчий чи прокурор  таким запитанням? Чим Вам завдана  матеріальна чи моральна шкода? Чиїми діями?  Хто Вам завдав матеріальної чи моральної шкоди у 100 неоподаткованих мінімумів?

Я ще ні разу не чув, не читав у документах, щоб хтось з чиновників правоохоронних органів визнав за скаржником ст.3 Конституції, згідно якої «людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю». Замість визнання ст.3 Конституції завжди звучить запитання  прокурора чи слідчого: «А яку шкоду Вам завдано?». На мою думку, така поведінка правоохоронника свідчить, по перше – про саме звичайне хамство, особливо тоді коли до ЄРДР вносяться не ті відомості, що вказані у повідомленні про злочин.  По друге, це свідчення того, що запитувач- сам себе не цінить, як людину і такими самими хоче нас бачити, як колись називали «бидлом». Третє- запитувач, не розуміє і не хоче розуміти, що в кожної людини з народження закладене  відчуття справедливості, людяності, яка наділена певними правами та обов’язками і тому справедливим є бажаннями кожного, щоб чиновники звертались до людини  саме з такими почуттями. Коли ж людина  відчуває, що до неї відносяться, як до худоби, звичайно, вона внутрішньо не сприймає  таку поведінку, що приводить до сплеску емоцій та відповідних дій. Згадані дії чиновників хіба не завдають людині моральної шкоди здоров’ю та  життю? А хто і у скільки  її може оцінити?

Повертаючись до обставин відкриття кримінального провадження саме слідчою Жовківською С.І. мені було відмовлено у визнанні мене потерпілим у кримінальному провадженні та відмовлено у наданні пам’ятки про процесуальні права та обов’язки потерпілого.  На підставі запитання «А Вам, яку шкоду завдано?», не пояснюючи причини зміни правової кваліфікації.  Я лише можу припустити, що це було зроблено не за «дякую» для іншої сторони, адже наступним кроком слідчий  може закрити кримінальне провадження за відсутності «істотної шкоди».

Викладені обставини примусили мене звернутись до Суду з  оскарженням бездіяльності  слідчої Жовківської С.І., який  зобов’язав  слідчого, що буде здійснювати досудове розслідування  визнати мене потерпілою стороною у кримінальному провадженні.

Одночасно до Слідчого Залізничного ВП мною подано повідомлення про кримінальне правопорушення, вчинене слідчою Жовківською С.І. під час досудового розслідування( за ознаками ч.1 ст.366 та.ч.3 ст.364 КК України). Моє повідомлення до ЄРДР, як звичайно, не було включено, з мотивів «Ворон-воронові око не добуде». Як потім з’ясувалось,  матеріали на слідчу Жовківську С.І. були скеровано до Львівської місцевої прокуратури № 2 .Чому? А тому, що «ми не можемо розглядати заяви про кримінальні правопорушення працівників поліції». «Як це ми будемо реєструвати у ЄРДР повідомлення на самих себе?».  Ось вищий клас корупції!!! Ось така боротьба ведеться в правоохоронних органах з корупцією!!! Начальники таких органів зобов’язані вести боротьбу з корупціонерами, а насправді розводять руками-    «ми не можемо вести боротьбу самі з собою»? Це вищий пілотаж корупційної безпорадності! Це вищий  пілотаж визнання корупції у поліцейсько-прокурорській системі(корупціонер проти корупціонера)? Закон пише одне, а поліція придумала свою відмазку від нього?

Довелось знову звертатись до Залізничного районного суду м.Львова. Чесно скажу, якби не було Суду, мабуть тоді не було би перспектив взагалі «борсатись» у цьому г-ні. Суд зобов’язав слідчих Залізничного ВП, які «не могли самі на себе вносити відомості до ЄРДР», внести відповідні відомості викладені у моєму повідомленні до ЄРДР, тобто відкрити кримінальне провадження на Жовківську С.І.

Ну а, що ж зробили наші «законники» у Львівській місцевій прокуратурі № 2?

Заступник прокурора Львівської місцевої прокуратури п.Бабій А., у своєму звичайному стилі «розвішав локшину» для  особливо не  навчених юридичній грамоті громадян. В листі-відповіді  він описує обставини відмови у внесенні відомостей про кримінальне правопорушення слідчої Жовківської С.І.  до ЄРДР так,  ніби-то він є викладачем юридичного коледжу- розтлумачив вимоги ст.214 КПК України, пов’язав ці вимоги із вимогами ч.1 ст.2 КК України і на тій основі завершив свій виступ у листі-лекції по відсутність складу злочину у діях слідчої Жовківської С.І., надавши роз’яснення про можливість звернення до Суду( він не знав, що  я вже звернувся до суду і, що 16.05.2018 року Суд вже ухвалив судове рішення, яке суперечить незаконній правовій позиції прокурора).  Відповідь на мою адресу він підписав 12.05.2018 року, а на конверті стоїть печатка з відміткою пошти про відправлення листа на мою адресу тільки 24.05.2018 року).  Що прокурор Бабій А. робив із згаданим листом впродовж двох тижнів після його підписання? Маринував, переглядав, копіював, сумнівався у доцільності відправлення, радився з начальниками, виправляв помилки, тощо? Чи не є це ознакою фальсифікації? Пояснення на кшталт – пошта погано працює, секретарка забула відправити, канцелярія не встигла зареєструвати – не приймаються, в судовій системі все набагато краще організовано, вчіться від них елементарному. Нехай працівники прокуратури підуть  в любий суд і повчаться у них діловодству!!! Нехай працівники суду навчать працівників прокуратури, як «Батьківщину треба любити»? Це при тому, що і в судовій системі теж є свої «гріхи».

Ну, а як себе повів начальник слідчого відділу Залізничного ВР Шкодин О.П.? Мабуть цьому питанню потрібно присвятити окрему публікацію, адже всі мої заяви і повідомлення про кримінальні правопорушення  проходять саме через начальника слідчого відділу. Один штрих до цього портрету. Як би я кілька днів назад не звернувся до нього  з розшуком  наслідків ухвали Залізничного суду  від березня 2018 року про зобов’язання внесення до ЄРДР відомостей, викладених у моєму повідомленні, мабуть, до цього часу ніхто не знав би у Залізничному ВП, що є таке судове рішення, яке підлягає виконанню(саме Шкодин О.П. мав його виконати), так мені пояснила невідома(таємна особа) працівниця слідчого відділу, яка потім навіть відмовилась називати своє прізвище та посаду. Довелось залучати тел.102, відділ кадрів, керівництво ВП, начальника слідства Шкодина О.П., щоб дізнатись прізвище  «тайняка» у відділі поліції- Матвіїв М.Є. Ця ситуація з встановленням прізвища та посади офіційного працівника поліції(слідчої, підполковника), що відмовилась  представитись на моє запитання, нагадала мені дитячу гру у т.з. «жмурки», але  ж  відділ поліції  це не дитячий садок. А, що ж роблять  у відділі поліції працівники, які поводять себе, як діти?

А, як себе повела інша слідча Іващенко Л.В. в суді , яка теж  незаконно відмовилась визнавати мене потерпілим у кримінальному провадженні, не надала копію витягу з ЄРДР та відповідну пам’ятку. Згадана слідча, теж як мала дитина висловила свої захцянки, спочатку до мене з вимогою припинити відео зйомку у судовому засіданні, а потім з тим самим звернулась   до слідчого судді Бориславського Ю.Л., бо не хотіла, щоб я фіксував процес судового засідання на відео у Залізничному районному суді м.Львова з її участю. Чому? Що це заборонено? На якій підставі? Вона теж «таємна слідча»? Добре, що головуючий, розумний суддя і не піддався на ці незаконні вимоги слідчої Іващенко Л.В., тактовно пояснивши останній вимоги Закону по цьому питанню.

Дивно, що у Залізничному ВП слідчі не бажають бути публічними  особами, хоч такими є по суті. Це наводить на думку, що вони звикли бути в тіні, саме там,  де вчиняються корупційні діяння. Хто ж бореться з корупцією у поліції та прокуратурі? Прокурори теж своїх «не здають»? Якась кланова система в Україні?

Саме тому я пропоную переглянути відео зйомку цього судового засідання.

Журналіст ІА «Журналісти проти корупції»

О.С.Жуков

26.05.2018р.

 

 

Опубліковано в Переглядів:

Leave a Comment