КОРУПЦІЇ У ДРОГОБИЧІ ТА ЛЬВОВІ НЕМАЄ ???

У своїх публікаціях за 2017 рік : «Чому мовчить Дрогобицький мер Кучма Т.?», «Чи довго мовчатиме Кучма Т.?», «Що робить прокурор області та слідчий  Летнянка?» я згадував про обставини незаконного продажу посадовими особам відділу ПВР управління ДВС Головного управління юстиції у Львівській області незавершеного будівництва адмінбудинку площею 428 кв.м. в м.Дрогобич, вул.22 Січня за ціною нижче собівартості. У цих публікаціях згадувалось про підроблення  протоколу проведення  прилюдних торгів від 24.07.2013 року, про відкриття слідчими Дрогобицького ВП кримінального провадження № 12014140110002923 від 26.12.2014 року за ознаками кримінального правопорушення встановленого ч.1 ст.190 та ч.1 ст.366 КК України та затягування його розслідування слідчими, тощо.

Чи щось змінилось з того часу? Чи просунулось  досудове розслідування  у напрямку притягнення,  винних у вчинені шахрайських дій до кримінальної відповідальності? Директор ПП «Постінтур» Солян М.І. повідомив нас, що нічого не змінилось- «все і всі на своїх місцях». Нами від нього додатково отримані цікаві документи, які  хочемо оприлюднити.

Ще у 2010 році Державна фінансова інспекція України у Львівській області та Контрольно-Ревізійне управління  у Львівській області(структури, що підпорядковувались ЛОДА) через відсутність бюджетного фінансування відмовились від продовження будівництва незавершеного будівництвом адмінбудинку в м.Дрогобич по вул.22 Січня, про що відповідними листами повідомили обласну і  Дрогобицьку РДА. У свою чергу Дрогобицька РДА своїм розпорядженням № 511 від 24.12.2010 року дала вказівку КП «УКБ Дрогобицької районної ради»  виступити замовником (наголошую замовником, а не власником) завершення будівництва «адмінбудинку», організувати виготовлення технічної документації та державних актів щодо землекористування, отримати технічні умови, виготовити проектно-кошторисну документацію на будівництво, заключити угоду про спільну діяльність з інвесторами, тощо.

У зв’язку з викладеним, всі проблеми по добудові цього об’єкту  КП «УКБ Дрогобицької районної ради» були перекладені на ПП «Постінтур», з яким було укладено відповідні договори. Але подальші події показали, що  кошти за виконані роботи  і вкладені  у незавершене будівництво  приватному підприємству ніхто не збирається повертати. Мало того- знайшлось багато бажаючих, що не мали жодного відношення до проектування та будівництва цього об’єкту,  які у незаконний спосіб спробували отримати у власність  цю нерухомість.

Щоб припинити ці незаконні рейдерські захоплення та направити справу у законне русло   директор ПП «Постінтур» Солян М.І. 01.11.2016 року звертався особисто до губернатора Львівщини Синютки О.М. і після зустрічі останнім було надано доручення Дрогобицькій райдержадміністрації, щодо вчинення певних дій по недобудованій одноповерховій «адмінбудівлі райфінвідділу і КРУ» в м.Дрогобичі за адресою : вул.22 Січня (номер не присвоєний), яка передана  під забудову Дрогобицькій РДА. Чи може чиновники РДА вважають цю нерухомість божим даром, що даром прийшла у їх розпорядження?

Чому керівник згаданого підприємства оббиває пороги  державних установ, скеровує численні скарги до правоохоронних органів, звертається до судових інстанцій? Справа дуже проста. «У даний об’єкт нашим  підприємством в 2011-2012 роках  вкладені  інвестиційні кошти в сумі 60 000 доларів США для виготовлення проекту та досліджень стану недобудови науково- дослідницькими інститутами та структурами», так вказав у своєму листі Солян М.І., скерованого 18.01.2017р. на адресу голови Львівської облдержадміністрації Синютки О.М. Які ж заходи реагування вжив губернатор?

Дрогобицька РДА в особі першого заступника Скоропада В. відмовилась вирішувати питання та доручення щодо інвестиції в регіон, на проведеній  нараді з цього питання  чиновники заявили, що доручення і вказівки голови Львівської ОДА для них нічого не означають і його вказівки вони не збираються виконувати- відмовили у вирішенні питання про заключення угоди на інвестиції між ПП «Постінтур» та Дрогобицькою РДА.

В кінці згаданого листа Солян М.І. просив голову ЛОДА  Синютку О.М. втрутитись у ситуацію, що склалась з державним майном, незавершеним будівництвом «адмінбудинку райфінвідділу та КРУ», що розташоване між будинками № 45 та № 47 по вул. 22 січня в м.Дрогобичі та зобов’язати Дрогобицьку РДА внести зміни в розпорядження № 511 від 24.12.2010 року та повернути від неналежного замовника КП «УКБ Дрогобицької районної ради» згадане будівництво до належного, визначити структуру Львівської ОДА для переукладання згаданого інвестиційного договору з ПП «Постінтур» та продовження незавершеного будівництва( копія згаданого листа додається).

Як на мене, дії керівника ПП «Постінтур»  Соляна М.І. є цілком логічними- його підприємство  на законних підставах виконало необхідний  перелік  робіт для держаної установи(на сьогоднішній день  КП «УКБ Дрогобицької районної ради» практично не існує), вклало певну кількість коштів у вказані роботи. А хто буде повертати вкладені кошти? Чи Соляну М.І.   «запити холодною водою» витрачені 60 000 доларів США ?  Чому  на цю незавершену будову є стільки бажаючих отримати її у власність? Які тільки «схеми»  віджиму не використовують! Чому Дрогобицька РДА не  хоче займатись цим питанням в інтересах держави? Може вже хтось з числа керівників  РДА вступив у злочинну змову з т.з. «продавцями» нерухомості? Чому слідство «споглядає» на цю справу тривалий час? Може теж хоче «руки погріти» на цій недобудові?

Навіть судді  Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області зрозуміли  незаконність «схеми» відчуження нерухомості і відмовили таким шанованим у місті  «замовникам».

Повертаючись до листа ПП «Постінтур», скерованого  до голови Львівської ОДА хочу зауважити, що жодних належних наслідків це звернення не мало- в Дрогобицькій РДА п.Синютку О.М. не поважають і його вказівки не виконують. Мабуть він не є  належним керівником для них?  Можливо  так і треба?

Ми продовжимо дослідження цієї теми, оприлюднимо ще не один документ, щоб показати  наскільки прогнила бюрократично-корупційна  система нашої виконавчої влади.

 

Журналіст ІА «Журналісти проти корупції»

Жуков О.С.

22.04.2018р.

Опубліковано в Переглядів:

Leave a Comment