Недоклєпали чи переплужили або що зробили в СБУ з кримінальним провадженням проти  львівських митників?

 Секс, Бізнес, Удача, так в певних колах розшифровують роботу або приналежність деяких працівників до СБУ(Служби Безпеки України)? Однак, якщо з першим та другим у  цих  спецпризначенців може бути все гаразд, то не завжди, все так однозначно з удачею. А це, скажу Вам по секрету в службовій діяльності,  будь якого правозахисного органу надважливо… У цьому признається чи не кожен службовець. Ось тому, однією з робочих версій статті була назва Секс, Бізнес і Невдача. Чому невдача? Тому що, саме така невдача може спіткати спецпризначенців Яворівського району, Львівської області…

А зараз конкретніше. Ключовими особами даної історії є працівники митниці, митний брокер та службові  особи СБУ. Двом працівникам ДФС(Львівської митниці), правоохоронці інкримінують отримання неправомірної винагороди(порушено кримінальну справу, оголошено підозру…)

З цього приводу, для кращого розуміння компетенції в межах якої працюють вищевказані особи, дозволю собі подати наступну інформацію:

Ми́тницяце державна установа, що контролює перевезення товарів через кордон, стягує митні платежі, виконує інші завдання відповідно до законодавства. Митниця є митним органом, який у зоні своєї діяльності забезпечує виконання завдань, покладених на митну службу України. У залежності від місцезнаходження митниці поділяються на прикордонні та внутрішні (віддалені від кордону).

Ми́тний бро́кер — посередник між митницею та суб’єктом зовнішньоекономічної діяльності (імпортером або експортером). Згідно з митним кодексом України (Глава 59 Стаття 416): Митний брокер (посередник) — це пiдприємство, що надає послуги з декларування товарiв, транспортних засобiв комерцiйного призначення, якi перемiщуються через митний кордон України. Митний брокер провадить митну брокерську дiяльнiсть у будь-якому органi доходiв i зборiв України. Митна брокерська дiяльнiсть належить до видiв дiяльностi, контроль за провадженням якої здiйснюється органами доходiв i зборiв. Дозвiл на здiйснення митної брокерської дiяльностi надається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалiзує державну податкову i митну полiтику (Державна Фіскальна Служба http://sfs.gov.ua/).

Слу́жба безпе́ки Украї́нидержавний правоохоронний орган спеціального призначення, який забезпечує державну безпеку України. СБУ – підпорядкована Президенту України.

Жодним чином, автор цієї статті не має на меті стати на бік, будь кого з учасників цієї історії, оскільки :

1)такі правила журналістики…

2)всі сторони даного «конфлікту» високоосвідчені особи з юридичною освітою і з цього приводу можуть мати своє бачення та свою правову позицію…

Що я хотів цим сказати?

Радше  наголосити, а саме:

  • що відповідно до статті 62 Конституції України, зауважу, основного закону України, де норми статей мають пряму дію «Особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду».
  • Щоб Ви вірно зрозуміли, це стосується усіх учасників даної історії. Тому, під сумнів може бути поставлена, законність виконання посадових чи службових обовязків,  кожної особи,  яка була причетна у певний спосіб або віддавала певні розпорядження, виконувала їх або вчиняла такі з перевищенням або у супереч законодавству. Окрім, цього, ми повинні розуміти і юридичну відповідальність за наслідками цих дій чи бездіяльності.

Особисто мені, як автору на думку приходять наступні запитання:

А)Кому вигідно, щоб керівників двох митниць було притягнуто до кримінальної  відповідальності?

 Чи на їх місце у когось є свої люди?

 У кого є ці люди?

 Хто ці люди?

Б)Чому, у цій схемі присутній митний брокер, а не інший працівник митниці або ж інша юридична чи фізична особа?

 Чому саме, цей митний брокер?

В)Робота СБУ по даній справі, носила декларативний, статистичний характер чи згідно законодавства, наприклад КПК?

 Тобто, чи була заведена на осіб оперативна справа?

 Чи розробка оперативних дій була узгоджена з керівництвом?

 Чи прослуховувались телефонні розмови і чи такі дії були вчинені відповідно до норм КПК?

Гіпотетично можна припустити, що у цій історії не має святих. Але про святих чи то безгрішних зараз не йдеться.

  • Систематично у засобах масової інформації подається інформація про блискавичну роботу службових осіб СБУ по виявленню та запобіганню корупції.
  • Однак, поряд з цими подіями, не замовчуються і факти фальсифікацій та неправомірних дій, самих же правоохоронців при виконанні ними службових обовязків, щодо виявлення та запобігання корупційним проявам. Це час, коли службові особи забувають про своє покликання, щодо захисту порушених прав громадянина та держави, починаючи фантазувати та імпровізувати із застосуванням законодавства України підмінюючи певні поняття лише для того, щоб покращити позитивну статистику по розкриттю злочинів?

До вашої уваги та роздумів, подаю відео розмови з митним брокером, добродійкою Оксаною. З певних причин, а саме нерозголошенням відомостей досудового кримінального провадження, наш співрозмовник, митний брокер, обмежена у поданні певної частини інформації широкому колу осіб, однак основний зміст та суть повідомлення для громадськості було розкрито.

Ось відео про події на митниці з перших уст : (https://youtu.be/AbWl5udIRYY)


Ось так виглядає робота СБУ зі слів митного брокера, Оксани Родович.

Ще раз наголошую, жодних висновків на час журналістського розслідування не надається. На цій стадії подаються виключно позиції сторін конфлікту.

Як було, зауважено вище, сторони даного конфлікту, мають юридичну освіту, тому  вони усвідомлюють, що на даній стадії досудового кримінального провадження, ні за словами, ні за емоціями, а виключно за доказами та майстерністю доказування буде прийнято процесуальне рішення.  Всі ці дії будуть предметом дослідження виключно в судовому процесі за нормами кримінально-процесуального законодавства на, що покладаються учасники кримінального провадження.

А, що ж відбувається на стадії досудового кримінального провадження з даного приводу? Чи дотримуються основних принципів прав людини та КПК судді і прокурори?

Леся Штефан, керівник митного поста «Стрий» з цього приводу повідомляє наступне: (https://youtu.be/U63v-7-B6BM)


Чому працівник СБУ перестав бачити докази та заперечував їх існування?

Хто закрив очі спецпризначенцю ?

Упередженість колег чи особиста самовпевненість, а можливо страх перед відповідальністю за ч.3-4 ст.ст. 161,364,365,366,367,368 ККУ?

На даний час, «з перших уст» не звучало тільки від працівників СБУ та обласної прокуратури. Оскільки досудове кримінальне провадження від СБУ було передано в прокуратуру Львівської області, ми будемо чекати можливості поспілкуватись з процесуальним прокурором або з прокурором, який буде визначений керівником для представництва прокуратури в суді.

Правознавці розуміють, що згадана заява на відео, розбиває всю кримінальну справу спецпризначенців і в кращому випадку для них, справа буде закрита.

Але, є ще одне але… У разі доброї роботи адвокатів службовці СБУ, самі можуть опинитись на лаві підсудних.

Як і коли, розсудить «Фіміда» і чи є між прокурорами та спецпризначенцями  «Вась-Вась», довідаємось згодом, разом з тим і отримаємо відповідь на запитання «Що зробили в СБУ з кримінальним провадженням проти митників, недоклєпали чи переплужили»?

Далі буде…

 

 

 

Опубліковано в Переглядів:

Leave a Comment