ЩО ПРИХОВАНО  У ДОКУМЕНТАХ СТАРОЯРИЧІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ?

У недавній публікації «Чергова «булька» від можновладців про третій індустріальний парк в с. Старий Яричів?»  згадувалось про те, що Старояричівська сільська рада  систематично не виконує вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації»( відомості про рішення ради , розпорядження голови не оприлюднюються ні в  Інтернеті, ні на стендах сільської ради».

З цього приводу мною на адресу голови сільської ради Андрущенка А.  було скеровано журналістський запит, у якому просив повідомити способи оприлюднення  інформації про діяльність ради, про оприлюднення рішень та розпоряджень, про наявність обліку запитів та інших вимог Закону України.

У відповідь отримав  лист наступного змісту:  «… повідомляємо, що оприлюднення інформації про діяльність Старояричівської сільської ради здійснюється через засоби масової  інформації, а саме в газеті «Життя і слово» та інформаційних стендах, щодо розгляду конкретних питань  на громадських слуханнях. Розпорядженням голови Старояричівської сільської ради Кам’янка-Бузького району Львівської області від 26.12.2012 року № 35 затверджено заходи щодо виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації». Створення сайту та оприлюднення інформації про діяльність та прийняття рішень ради, планується після створення об’єднаної територіальної громади».

Отже, з 2011 року набув чинності згаданий Закон, вимоги якого  головa Старояричівської сільської ради Андрущенка А.О. не виконує до цього часу і тільки «планує оприлюднювати інформацію про діяльність та прийняття рішень ради». А , хто дав право цій службовій особі не виконувати вимоги Закону України? Сам собі?

Отримавши згадану відповідь на запит вирішив перевірити, чи правду пише у листі п.Андрущенко А.О.?  Продивився майже всі архівні номера газети «Життя і слово» за 2017 рік, але  жодної інформації від сільської ради про її діяльність не знайшов.  Кілька  оголошень, які  знайшов у газеті за 18.12.2016 року- про оголошення конкурсу на заміщення вакантної посади юриста та проведення громадських слухань з питань обговорення Генеральних планів розвитку  сіл  Старий Яричів, Цеперів, Кукезів та Руданці. Що мав на увазі сільський голова, вказуючи у відповіді на запит про те, що в газеті «Життя і слово» оприлюднюється інформація про діяльність сільської ради? Мені не зрозуміло до цього часу  і, як на мене, п.Андрущенко А.О.  видав бажане за дійсне.

Перебуваючи кілька разів у Старояричівській сільській раді звернув увагу, що стенд з оголошеннями практично не міняється-ніякої інформації про діяльність сільської ради на стенді немає. Навіть про громадські слухання, що організовані Кам’янка-Бузькою РДА 16.04.2018 року  в приміщенні  Старояричівської сільської ради не було жодного оголошення. Про яку діяльність  сільської ради оприлюднюється на стенді? Крім  оприлюднення  «Послуг, які пропонує державна служба зайнятості населення»,  оголошення про роботу, наказу військового комісара Кам’янка-Бузького РВК про призив на строку військову службу на стенді жодної інформації про діяльність сільської ради немає.

На сайті EDATA- Єдиний веб-портал використання публічних коштів , оприлюднені платежі Старояричівської сільської ради за 2015-2018 роки.  Жодного  рішення або розпорядження сільської ради, щодо правомірності використання цих коштів не оприлюднено. Ця обставина зацікавила мене, як журналіста, чому не оприлюднюється ця інформація? Це що секрет голови сільської ради, чи депутатів ? Що  ці платежі є таємними? На якій підставі вони зроблені? Чи може ці документи не бажані для оприлюднення?

З відповідними журналістськими запитами я знову  звернувся до голови Старояричівської сільської ради, у яких  просив надати інформацію про  наявність та виплату матеріальної допомоги малозабезпеченим сім’ям; про  сплату окремими юридичними та фізичними особами коштів за оренду земельних ділянок; про надання  для ознайомлення списку працівників сільської ради; про власників  земельної ділянки, на території якої  знаходиться  придбана сільською радою нерухомість  по вул. Галицька,89(  задекларований, працюючий дитячий садок «Ярчик»); про  підстави закупівлі, зберігання дизельного палива, тощо.

У відповідь голова сільської ради Андрущенко А.О. за вих.№ 249 від 03.05.2018 року скерував на мою електронну адресу листа, у якому вказав, що «… запрошуємо Вас прибути в Старояричівську сільську раду 5 травня 2018 року о 10-00 год. для ознайомлення із запитуваною інформацією».

У визначений день та годину, прибувши до Старояричівської сільської ради був приголомшений отриманою від землевпорядника звісткою: «Голова поїхав до Києва».  Через кілька хвилин після цього зателефонував сам Андрущенко А.О., який вибачився за  те, що не зміг повідомити мене про  його відсутність і на моє прохання надати мені для ознайомлення запитувані документи відмовив, посилаючись на те, що він відпустив з роботи секретаря сільської ради.  Майнула думка, що надати документи для ознайомлення могла надати і будь –яка інша посадова особа сільської ради. Для цього потрібна була вказівка сільського голови по телефону. Але цього він не зробив. Напрошується висновок, що це зроблено умисно.

Отже маємо факт офіційної відмови голови Старояричівської сільської ради  у наданні для ознайомлення документів, причому ця відмова була вчинена шляхом обману( листом запросили для ознайомлення, а фактично  після безпосереднього прибуття до місця ознайомлення-відмовили). Як це називається? Зловживання службовим становищем  з елементами шахрайства?

Чи голова сільської ради буде щоразу запрошувати мене  для надання документів, а сам –ховатись? Чи документи сільської ради є його власністю-хочу надам, а хочу не надам?

Як би там не було, але в цей день мені довелось  виявити на території бувшого колгоспу у цьому селі «липову» заправку дизельним паливом. Заправщик  по імені Володимир повідомив. Що він заправляє транспортні засоби дизельним паливом, в тому числі ті, що належать Старояричівській сільській раді.  У вагончику телевізор, мікрохвильовка, але жодних документів на право здійснення продажу дизельного палива не має. Так само згаданий Володимир не знає   хто є власником цієї заправки. Про незаконність діяльності функціонування цієї «заправки» свідчить електричний кабель, який  з сусіднього приміщення колишньої ферми протягнутий  по земпі метрів на 30-40. Слід зауважити, що саме приміщення т.з. «ферми» було зачинене, але з тильної сторони цієї будови до приміщення заведено силовий кабель  від електричної опори  вуличного освітлення. Хочу зауважити, що у цьому приміщенні (жодних ознак назви або призначення цього приміщення немає), але залишки  бракованої продукції біля входу у це приміщення свідчать про виробництво у ньому металевої сітки на огорожу.

Отож маємо те, що маємо! Невідомий підприємець займається виготовленням металевої сітки у приміщенні колишньої ферми колгоспу. Для виготовлення сітки потрібна електроенергія (мотають сітку відповідні станки,  підключені до електродвигунів). Для  підключення згаданого силового  блоку  кабель підключили від стовпа вуличного освітлення(мабуть  в цьому питанні без спеціалістів РЕМ не обійшлось)? Але дивує інше. Кинули електрокабель через вікно «ферми» до заправки і продають соляру під маркою «Євро 5»??? У відомості вказано, що заправка належить «Експрес Т» БП Ст.Яричів.  Як це назвати?
Хочу зауважити те, що коли приїхала група Кам’янка-Бузького ВП заправка вже не функціонувала, вагончик замкнений, кабель відключений, на заправці нікого немає- так пояснили мені працівники поліції.

Невже голова сільської ради не володіє інформацією про власників та законність їх дій, щодо  функціонування цієї заправки? Може в документах сільської ради і є прихована   інформація,  оприлюднення якої може нашкодити  певному колу службових осіб? Чи це не корупція?

 

Журналіст ІА «Журналісти проти корупції»

Жуков О.С.

06.05.2018р.

 

 

Опубліковано в Переглядів:

Leave a Comment