СЛІДАМИ НАШИХ ПУБЛІКАЦІЙ(ЧИ ПРИЧЕТНЕ ФГ «ОЗЕРО» до  ЗНИЩЕННЯ СТАВКУ в СТАРОМУ ЯРИЧЕВІ?)

Нещодавно оприлюднена публікація «Хто знищив ставок у Старому Яричеві» викликала  великий  інтерес, ажіотаж та резонанс. До нас звернувся і голова ФГ «Озеро» Тарас Лисик,  під час зустрічі з яким ми ознайомились із документами, які  дають відповідь на багато питань, що були  оприлюднені  журналістом  у згаданій публікації(раніше не відомих). Ці документи засвідчують , що згадане підприємство, яке нами  було запідозрено у  порушенні чинного законодавства , працює у правовому полі і немає жодного відношення знищення ставка, про що згадувалось у публікації та відеороліку.

Оприлюднюючи надану інформацію ми хочемо зняти підозру з ФГ «Озеро»  у умисному нищенні згаданої водойми в бізнесових інтересах та вибачитись перед керівником цього підприємства за необ’єктивну оцінку подій, що  мали місце.

Отже, 21.11.2017 року Т.в.о. начальника Жовківського відділення К-Бузького відділу поліції ГУ НП у Львівській області Коцур А.Б.  скерував керівнику Державної екологічної інспекції у Львівській області  інформацію про те, що 19.11.2017 року у Жовківському районі на автодорозі «Київ-Чоп» на 527 кілометрі в водієм автомобіля марки «Рено-Преміум» д.н.з. АЕ4229АО під керуванням Клишченко В.В., який буксирував автоцистерну, що належить ТзОВ «Кременчугнафтопродукт сервіс»,  було скоєно ДТП,  внаслідок чого стався витік пального на проїзну частину дороги. Службою ДСНС було здійснено заходи, щодо недопущення загоряння та відкачки пального до інших ємкостей».
Як вбачається з іншого документу ГУ ДСУ з надзвичайних ситуацій у Львівській області ё19.11.2017 року біля с.Малі Підліски Жовківського району Львівської області на 527 км. Автомобільної дороги Київ-ЧОП відбулось ДТП-перекидання автомобіля, що перевозив ємкість з пальним. З метою запобігання виникнення пожежі, проведення  аварійно- рятувальних  та інших невідкладних робіт до місця аварії були направлені пожежно-рятувальні підрозділи ГУ ДСНС України у Львівській області, які   покрили дзеркало розливу пального піною. Що далі сталось, мабуть всім зрозуміло- пана рятує від вогню, але не є перешкодою для  проникнення нафтопродуктів до грунтових вод або канав, річок, потічків і т.п. Отже, таким чином згадане пальне могло попасти і у  водну мережу,що з’єднана з ставком у Старому Яричеві.

Львівське обласне управління водних ресурсів України у 2018 році  за ініціативи  ФГ “Озеро» розробило проект «Усунення наслідків забруднення нафтопродуктами ставків фермерського господарства «Озеро», яке розміщено біля с.Старий Яричів в урочищі «За млином» Кам’янка-Бузького району Львівської області, у відповідноcті до якого визначено обсяг робіт по усуненню забруднення та складений кошторис їх вартості

Згідно рекомендацій, виданих ЛДС ІОГ НААНУ п.4; п.5 для ліквідації наслідків забруднення нафтопродуктами необхідно провести очистку дна ставів та дна водоподаючого каналу від намулу на глибину 0,15 м. Вилучений мул розмістити по периметру берега ставів та каналу на віддалі 5-10 м від зрізу води. Засіяти травою (вико-вівсяною сумішшю). Провести дезінфекцію ложа ставів гашеним вапном з розрахунку 100 кг/га.

Отже, згадані документи засвідчують, що забруднення нафтопродуктами ставка сталось через ДТП, у якому є конкретні винуватці.  ФГ «Озеро»  для очищення забрудненої водойми вжило відповідних заходів, які за погодженням відповідних установ  отримало дозвіл на зневоднення згаданого ставка та наступного  виконання очистки дна ставу та водоподаючого каналу.

За даними керівника ФГ п.Лисика Т. через кілька днів почнуться очисні роботи на ставку, які будуть тривати певний час, тому   у поточному році  риба плавати в ньому не буде. Ми пообіцяли , що продовжимо  слідкувати за перебігом подій, щодо цього ставка і зокрема  спробуємо дізнатись, хто ж буде відповідати за знищення ставка у с. Старий Яричів, адже його реанімація  вимагає великих коштів(приблизно 1,5 млн.грн.). А хто підрахував збитки, завдані екології?

Одночасно, приносячи свої вибачення за викладену у попередній публікації інформацію, не можу не згадати і про сільського голову с.Старий Яричів. Мабуть , не було би згаданої публікації, якщо б п. Андрущенко А.О. надав відповіді на  запити і повідомив  про згадану аварію, про забруднення ставка нафтопродуктами, про наявність проекту усунення наслідків забруднення, про неможливість споживання риби через забруднення ставка нафтопродуктами, тощо. Не виникало б жодних підозр, що п.Лисик Т. у бізнесових цілях  самостійно вчинив наругу над водоймою і незаконно  спустив воду, тощо.

Жуков О.С.

14.06.2018р.

 

 

Опубліковано в Переглядів:

Leave a Comment