СЛУЖБОВЕ ПІДРОБЛЕННЯ У СЛІДЧОМУ  УПРАВЛІННІ ЛЬВІВСЬКОЇ ПОЛІЦІЇ- ВИПАДОК,  ЧИ ПРАКТИКА?

10.05.2018 року мною до ГУ НП у Львівській області   подано  три скарги на незаконні дії слідчого Кам’янка-Бузького ВП ГУ НП у Львівській області Парія А.В., які він допустив при досудовому розслідуванні у кримінальному провадженні № 12017140210000696.

У всіх  трьох скаргах на незаконні дії слідчого Парія А.В. , вказані порушення  вимог КПК України у кримінальному провадженні,  встановлені ухвалами Жовківського районного суду Львівської області  за наслідком оскарження рішень, дій або бездіяльності слідчого Парія А.В.  до Суду(уявіть собі на хвилю часу, що було би в нашій державі, як би не функціонував Суд? Кожен сам собі  придумував би спосіб вирішення проблем?).

У всіх трьох скаргах,  на підставі вимог п.2.2.14 «Інструкції про порядок проведення службових розслідувань в органах внутрішніх справ» , затвердженої Наказом МВС України № 230 від 12.03.2013 року, у відповідності до якої проведення службового розслідування проводиться за : «порушення особою РНС норм кримінального процесуального законодавства України під час проведення досудового розслідування»,  просив  призначити службове розслідування за вказаними у скаргах фактами порушення слідчим Парієм В.А. вимог кримінального процесуального законодавства під час досудового розслідування та провести службову перевірку дотримання чинного законодавства слідчим Кам’янка-Бузького ВП ГУ НП у Львівській області Парієм А.В.

Ст.5 Закону України «Про дисциплінарний статут органів внутрішніх справ» встановлена вимога, у відповідності до якої за вчинення дисциплінарних проступків особи рядового та начальницького складу несуть дисциплінарну відповідальність згідно з цим Статутом.

25.05.2018 року на мою поштову адресу надійшов лист слідчого управління  ГУ НП у Львівській області  за підписом  заступника начальника слідчого управління Ткачика А.Б.  З наданої відповіді вбачається, що всі три скарги розглядались у відповідності до вимог Закону України «Про звернення громадян», а не вимог  Наказу МВС № 230 від 12.03.2013р. та вимог Закону України «Про дисциплінарний статут органів внутрішніх справ». Чому  згадана службова особа  слідчого управління розглядала мої звернення  не у відповідності до тих вимог нормативних та законодавчих документів, які вказані мною у скаргах, а самовільно вирішила розглядати ці скарги у відповідності до Закону України «Про звернення громадян», невідомо ? Хто просив її це робити? Може слідчий Парій А.В.?  Я, наприклад, як скаржник не звертався до п.Ткачика А.Б. з таким проханням? З другого боку, всі  три скарги адресовані керівнику ГУ НП у Львівській області, а не начальнику слідчого відділу ГУ НП у Львівській області. Чому розглядом цих скарг займався Ткачик А.Б., а не створена наказом начальника ГУ НП комісія? Для проведення службового розслідування наказом начальника  поліції призначається комісія.

Подальша перевірка моїх скарг  у поліції звелась  до встановлення причин  помилкового  складання повістки про мій виклик до слідчого на 20.02.2018 року  і зовсім  не торкалась тих процесуальних порушень, які були встановлені Жовківським районним судом Львівської області( відмова у визнанні мене потерпілим у кримінальному провадженні; відмова у наданні для ознайомлення із матеріалами кримінального провадження; відмова у задоволенні клопотання про забезпечення моєї участі у слідчих(розшукових) та інших процесуальних діях під час досудового розслідування у кримінальному провадженні). Чому були порушені мої права та свободи? Хто  за це повинен відповідати? Ніхто? Чому на кілька місяців затягнувся процес досудового розслідування?

У тексті листа ГУ НП також вказано, що «за порушення службової дисципліни, а саме вимог п.п.5,7 ч.1 ст.137 КПК України(хоч би вже не робили із себе посміховисько-примітка автора), усно попереджено слідчого Парія А.В. та зобов’язано останнього безумовно дотримуватись вимог КПК України під час складання процесуальних службових документів».

Вказані у цьому листі відомості, засвідчують вчинення посадовою особою Ткачиком А.Б. службового підроблення-внесення до офіційного документа неправдивих відомостей. Зокрема, ст.12 Закону  України «Про дисциплінарний статут органів внутрішніх справ»,  встановлений визначений перелік видів дисциплінарних стягнень, що накладаються на ОРН складу за порушення службової дисципліни. У вказаному переліку  такий вид дисциплінарного стягнення, як «усне попередження» відсутній.  Крім того, ст.14  згаданого Закону  встановлена вимога, у відповідності до якої дисциплінарне стягнення може накладатись тільки за наслідками службового розслідування, якого не було призначено. Заступник начальника слідчого відділу Ткачик А.Б.  в порушення вимог Статуту  самовільно, незаконно  притягнув слідчого Парія А.В. до  дисциплінарної відповідальності, наклавши на нього непередбачене стягнення у виді  « усного попередження».

Я моделюю, як було насправді. Куратор слідчого відділу Кам’янка-Бузького ВП від Слідчого Управління ГУ НП у Львівській області Марко отримала вказівку від заступника начальника  СУ Ткачика А.Б.  провести перевірку моїх скарг, для цього запросила у  слідчого Парія А.В. матеріали кримінального провадження.  Після ознайомлення з документами, вирішили спустити цей процес «на гальмах», а щоб  мене переконати у правильності і законності  їх дій повідомили про вжиття до слідчого Парія А.В. заходів впливу-дисциплінарного стягнення(усного попередження).

Об’єктивно- не могло бути такого стягнення, тому що не було службового розслідування. Але у листі чорним по білому вказано- «усно попереджено». Що це вигадка, обман?

Мабуть  «криша» слідчого Парія А.В. дала тріщину- не читають слідчі ні Дисциплінарний статут органів внутрішніх справ, ні «Інструкцію про порядок проведення службових розслідувань в ОВС», а тому не знають, що такого виду стягнення, як «усне попередження» не існує, а значить і не оголошувалось таке слідчому Парію А.В. Це означає, що  п.Ткачик А.Б. сам вчинив кримінальне правопорушення( перевищення службових повноважень), уявив себе генералом і, як генерал- начальник ГУ НП наклав на Парія А.В. дисциплінарне стягнення, яке тепер сам же й повинен скасувати- так вимагає Статут.  А якщо він не скасує таке стягнення(значить його не було накладено), значить генерал повинен накласти таке стягнення на Ткачика А.Б. за його самоправство та перевищення службових повноважень.

Ось до чого вдаються чиновники поліції, щоб вигородити колегу по цеху від притягнення до відповідальності, не гребуючи порушенням Закону, нормативних документів відомства. Хіба це не корупція?  Скільки з Парія А.В.  запросили  за таку послугу? Чи може такі дії виключаються між чиновниками ОВС? Чи може це полюбовні домовленості? Ти мені- а я тобі! Як не крути,а корупційна складова просто вилізає з усіх дірок цієї ситуації. Тим більше, що інколи самі працівники поліції «стогнуть» від корупційних правил,  існуючих в системі.

Будучи  в приймальні ГУ НП у Львівській області наслухався від скаржників багато інших розмов про «чудасію» від п.Ткачика А.Б., тому,  мабуть,  не я  перший звертаю увагу на його  незаконні дії. А скільки ще скаржників  буде звертатись?

Я теж звернувся із повторною скаргою до начальника ГУ НП у Львівській області на незаконні дії Ткачика А.Б. Якщо не приховають  знову від розслідування?  Про наслідки реагування повідомлю.

 

Журналіст ІА «Журналісти проти корупції»

Жуков О.С.

26.05.2018р.

 

 

 

Опубліковано в Переглядів:

Leave a Comment