Сначала, вырежут твою семью, а ты будешь, тварина, на последок

До чого може призвести, активна громадська позиція та заняття розслідувально-викривальною журналістикою?

Спробую Вам зараз розповісти на основі реальних подій зі свого життя.

Основою розслідувально-викривальної журналістики є  правдива, перевірена інформація, яка підтверджує (фактами) про протиправні дії чи бездіяльність особи чи групи осіб, які є обєктом  розслідування. Кінцевим продуктом кожного журналістського розслідування є оприлюднення здобутої інформації у ЗМІ.

Професіоналом своєї роботи, є той журналіст, якому впродовж своєї діяльності не доводилось спростовувати викладену у ЗМІ інформацію та за результатами  рішень суду, не доводилось оплачувати моральну шкоду по захисту честі, гідності та ділової репутації осіб, діяльність, яких було оприлюднено.

Під час застосування розслідувально-викривальної журналістики, я спробував піти, ще дальше.

Отже, після оприлюднення матеріалів розслідування, що є кінцевим продуктом, згідно стандартів та принципів журналістики, я почав використовувати оприлюднений матеріал, як основу для застосування правової-журналістики.

Тобто отримана інформація зі ЗМІ, ставала основою для заяв про злочини. Звісно, все це, не так просто. Отримавши інформацію зі ЗМІ, потрібно провести правовий аналіз. За результатом такого аналізу, має бути сформована правильна, правова позиція.  Дані правової позиції почали ставали основою повідомлень про злочини осіб згаданих в матеріалах ЗМІ.

Однак і тут не все так просто. Щоб відомості заяви про злочин потрапили до Єдиного Реєстру Досудових Розслідувань(ЄРДР), такого собі реєстру де фіксуюються всі злочини, потрібно вчинити ще ряд інших дій.

Приблизно зі 100 поданих до правоохоронних органів повідомлень про злочини, тільки 30 потрапляють до ЄРДР. З цього приводу законодавець передбачив, що у разі не внесення таких відомостей до реєстру заявник має право їх оскаржити до суду. Що я і робив досить таки успішно. Тобто після рішень суду, які зобовязували слідчих вносити відомості заяв про злочини своїх колег по роботі, прокурорів, суддів, народних депутатів, голови КМУ та інших високопосадовців з різних адміністративно-територіальних одиниць (регіонів) України, такі були внесені до реєстру злочинів.

Але і це, ще не все.

Як поважаючий себе журналіст-правозахисник, я розумів, що справжнім результатом, є не кількість внесених у ЄРДР заяв, а реальні вироки суду з цього приводу. Всі свої зусилля в даний час я спрямовую на це.

А, як на це реагують особи, щодо яких проводяться журналістські розслідування?

Як  влада реагує на такі речі?

А ось як:

  • Спочатку пішов збір інформації і завдання знайти на мене компромат
  • Згодом поліція перестала надавати інформацію на мої запити щодо кількості моїх заяв про злочини слідчих, прокурорів та суддів
  • З осені 2018 року мені почали поступати різного роду погрози. Одна з них звучала так:           «Сначала, вырежут твою семью, а ты будешь, тварина, на последок» …

В чому проблема і кому я заважаю жити? Відповідь на ці запитання можливо в наступному:

  1. Подана мною заява про злочини організованої злочинної організації з числа керівників та заступників різних рівнів органів поліції та прокуратури України, деяких суддів різних судів України у Львівській, Києвській, Вінницькій, Рівненській, Тернопільській, Житомирській областях. Інші заяви про злочини  слідчих поліції, прокурорів, суддів у Ів.-Франківській, Херсонській областях.

– Звісно, що таке не могло сподобатись керівникам вищезгаданих органів влади та судової системи.

  1. Активна позиція по дотриманню законодавства та врахуванню громадської думки, щодо будівництва норкових ферм у Львівській області.

– Ймовірно, така позиція йде врозріз з інтересами чи домовленостями, які могли давати, представники інвестора підприємство УА Хутро – 1, 2, 3, Голова ЛОДА, заступники голови ЛОДА , керівники деяких департаментів ЛОДА, народні депутати, службові особи з числа керівників  міністерства  екології та природних ресурсів України? Мало того, вищезгадані особи усвідомлюють, що певна кількість осіб, може знати прізвища осіб, які уже збагатіли на цьому.

  1. Оприлюднення виступу Павла Барнацького та зава про злочин, яка була подано мною на підставі відомостей з газети «Вибір».

Згадувані у цій газеті керівники та заступники слідчого управління, керівники та заступники ГУ НП у Львівській області, керівники та заступники прокуратури Львівської області, деякі голови органів місцевого самоврядування Львівської  області та деякі голови органів виконавчої влади Львівської  області, включаючи найвищі органи влади розташовані на території Львівської області, звісно що не подякували мені за такий вчинок.

  1. Крок за кроком, кримінальні досудові провадження, порушені за моїми заявами про злочини посадових та службових осіб, після оголошення підозри та вручення обвинувального акту, стають предметом розгляду у судах першої інстанції. Порушники закону починають розуміти, що можуть реально отримати кримінальні покарання. Це, не може, не турбувати чиновників та «перевертнів у пагонах» з К-Бузького району, Львівської області, які стали на захист своїх меркантильних інтересів та інтересів осіб, що вчиняють ці злочини. Тож, голова та деякі заступники голови К-Бузької ОТГ, Львівської  області, деякі депутати місцевої ради, голова РДА К-Бузького району, Львівської області та його заступники, правоохоронці та деякі судді, ті що вірять у верховенство права в Україні, ймовірно що будуть протидіяти вищезгаданому розвитку подій. Підсумовуючи викладене, припускаю що жодних обмежень, щодо способу та методу такої протидії  у зловмисників не буде.

На завершення вважаю за потрібне зауважити:

1) я віруюча людина і повністю віддаюсь Божій волі

2)  знаю, що створений на Божу подобу як і всі інші люди, тобто нічим не відрізняюсь від інших

3) є смертним як і всі

4) у мене є дружина та діти, так само як  і у тих хто мені погрожує, можливо, що комусь із них  Бог дав  бачити  ще, живих  батьків

5)  Я в цьому світі не сам

6) Закон один для всіх

7)  моя позиція не змінна  «за кожне порушення, жорстке покарання»

Люблю життя, але якщо на то буде Божа воля  віддам його не задумуючись…

Від кожного з нас залежить якою насправді буде Україна

Віктор Палас

 

 

 

Опубліковано в Переглядів: