ВТРАЧЕНІ КРИМІНАЛЬНІ СПРАВИ НАЛИВАЙКА О.М. ДОПОМОГЛИ ЙОМУ  ПОНОВИТИСЬ НА СЛУЖБУ В ПОЛІЦІЮ?

13.06.2018 року Львівська обласна громадська організація «Вибір» та ГО «Воля України»  звернулись  з листом до начальника ГУ НП у Львівській області Середи В.В. Ось, окремі витяги:

Перші та єдині  в Україні  члени Львівської обласної ГО «Вибір» та ГО «Воля народу»  провели громадську експертизу структурних підрозділів Дрогобицького МВ ГУ МВСУ у Львівській області. Ці дії були вчинені у відповідності до вимог «Порядку сприяння проведення громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади», затверджених Постановою КМУ № 976 від 05.11.2008 року.  За наслідком проведення громадської експертизи стали відомі  факти  порушення організації роботи начальником СВ Дрогобицького МВ Наливайком О.М.:

 • Відсутність обов’язкової документації передбаченої наказом № 686 МВС України від 09.08.2012 року «Про організацію діяльності органів досудового розслідування МВС України»;
 • Відсутність журналу-реєстру кримінальних проваджень(відмічаються наявність і рух кримінальних проваджень про кримінальні правопорушення, в яких здійснюється досудове розслідування слідчими, дата і час внесення відповідних відомостей до ЄРДР);
 • Відсутність журналу-наряду заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення(ведеться облік заяв, повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення або матеріалів самостійного виявлення ОВС з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити, зазначаються дата внесення відомостей про кримінальні правопорушення до ЄРДР та присвоєні ним номери кримінальних проваджень).До журналу-наряду долучаються висновки службових розслідувань за фактами приховування кримінальних правопорушень від обліку, невнесення або несвоєчасного внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, прийняття слідчими неправомірних рішень про закриття кримінальних проваджень, а також скасування постанов слідчих про закриття кримінальних проваджень прокурорами чи слідчими суддями, копії документів реагування на порушення законності слідчими при розгляді заяв і повідомлень про злочини та при прийнятті рішень про закриття кримінальних проваджень;
 • Відсутність журналу-наряду обліку виїздів слідчих на місця подій та застосування криміналістичної техніки…;
 • Відсутність наряду організації роботи і планування;
 • Відсутність наряду обліку стану законності;
 • Відсутність наряду загального контролю;
 • Відсутність наряду статистики;
 • Відсутність директивного наряду;
 • Відсутність наряду обліку індивідуально-виховної роботи, заходів, щодо зміцнення дисципліни і законності серед особового складу та службової підготовки;
 • Відсутність поточних планів;

(Перелік подальших порушень, вказаних у цьому  листі складає кілька аркушів, тому ми не будемо  їх перелічувати, а повернемось до наслідків- примітка автора).

Крім цього під час проведення щорічної інвентаризації(лютий 2016 року) у Дрогобицькому ВП НП у Львівській області було виявлено зникнення (викрадення) з архіву 658 кримінальних справ та 18 кримінальних проваджень.

Після чого, слідчим управлінням ГУ НП у Львівській області проводилось службове розслідування. За результатами розслідування  заступником начальника СУ ГУ НП у Львівській області Савченко Н.А. надано час на «віднайдення» втрачених кримінальних проваджень.

При переведенні на посаду начальника СВ Трускавецького ВП Дрогобицького ВП Наливайко О.М. категорично відмовився  провести акт прийому-передачі новому начальнику СВ Дрогобицького ВП Фільварській-Драган Т.І. Остання в свою чергу  повідомила про нестачу справ у ВП керівництву обласної поліції  і за це була  звільнена з займаної посади. Акту прийому-передачі немає до сьогодні. При проведенні  службового розслідування по втраті кримінальних справ та проваджень дані обставини не досліджувались .В результаті встановивши факт зникнення(викрадення) 658 кримінальних справ та 18 кримінальних проваджень, нікого не було покарано(покарано Фільварську-Драган Т.І. , що винесла «сміття з хати»), укрито злочин, оскільки не повідомлено про вказані факти кримінального правопорушення органи прокуратури та навіть не вжито заходів, щодо відновлення кримінальних справ.

На вимогу прокуратури Львівської області ГУ НП у Львівській області провело повторне службове розслідування у 2017 році та ніби-то віднайдено низку кримінальних проваджень, однак станом на листопад 2017 року не встановлено місцезнаходження ще 243 кримінальних справ, що підтверджує факт зникнення кримінальних справ з архіву режимного об’єкту.

Зауважу, що той факт,  так званих віднайдених кримінальних справ та проваджень ніхто ніколи не бачив у наявності, а «віднайдення» справ відбувалось на підставі наглядових проваджень у Дрогобицькій місцевій прокуратурі Львівської області. Тобто працівниками слідчого управління бралося «НП» та вписувалося, як віднайдені матеріали кримінальної справи, хоча по факту матеріали відсутні. Таку схему відкрила старший слідчий організаційно- методичного відділу СУ ГУ НП у Львівській області Філімонова Н.І.(Це, що організована злочинна акція, щодо укриття злочинів невідомих зловмисників в пагонах?).

Незважаючи на факт порушення кримінального провадження по факту зникнення(викрадення) кримінальних справ у квітні 2017 року Наливайко О.М. повторно призначається начальником СВ Дрогобицького ВП.

До червня2018 року втрачені(викрадені) кримінальні провадження не віднайдені, жодного реагування на ці ганебні та незаконні факти немає».

В розмові з Надкерничною Л.І. мені стало відомо, що прокуратура області фактично «пригальмувала» розслідування кримінального провадження, відкритого за наслідком зникнення(викрадення)  згаданих майже 700 кримінальних справ.  Враховуючи, що до «віднайдення» цих справ причетні працівники Дрогобицької місцевої прокуратури(надавали «НП») можна припустити, що  частина прибутку від продажі викрадених кримінальних справ осіла у кишенях прокурорів, які  не хочуть, щоб був витік небажаної для них інформації у ЗМІ. А інша частина  прибутків від проданих кримінальних справ осіла у кишенях поліції. Дрогобичани говорять, що начальник СВ Дрогобицького ВП придбав собі за ці  викрадені справи  престижну іномарку, яку оформив на свою матір. Чи це правда, не відомо? Але  факт наявності такого автомобіля у нього всі можуть бачити. А хто ще, збагатився на кримінальних справах?  Де наше НАБУ?  Чому не займається цією справою?

Повідомляю, як на мене -колишнього працівника правоохоронного органу, очевидним є той факт, що заступник начальника ГУ НП у Львівській області Самарчук М.В. вчинив  посадові злочини- приховування злочинів, службове підроблення та зловживання службовим становищем. Надаючи відповідь Надкерничній Л.І. (про це згадувалось у попередній публікації) начальник СУ ГУ НП у Львівській області Самарчук М.В. вніс у офіційний документ відомості, що не відповідають дійсності( про встановлення місцезнаходження 421 кримінальної справи- відомості неправдиві, адже справ насправді немає) Чому до цього часу не притягнуті до відповідальності злодії в пагонах? Скільки ще справ зникне в Дрогобицькій поліції після повернення на посаду Наливайка О.М.?

Запитання, « А, які кримінальні справи зникли( вбивства, крадіжки, шахрайство, ДТП, тощо)?  Хто це питання досліджував? Чи це часом не ті справи, по яких в якості обвинувачених проходили ті особи, що сьогодні посіли певних посад або статусу  і  є власниками незаконно набутої нерухомості, що вчинили інші тяжкі злочини?»

Друге запитання « Чи такі кричущі факти кримінальних правопорушень притаманні тільки Дрогобицькій поліції? Ні, шановні читачі ! Це скрізь  така вакханалія робиться у правоохоронній системі. Чому?»

Ось у Залізничному ВП ГУ НП у Львівській області велика кількість  кримінальних правопорушень не вноситься до ЄРДР. Начальник ВП Гарасим П.С. та начальник СВ Шкодин О.П.,  систематично зловживаючи своїм службовим становищем порушують вимоги ст.214 КПК України. Знаю не з чиїхось слів , а з власного досвіду.  Слідчі прокуратури області  «кришують» таких порушників закону і незаконно закривають кримінальні провадження, відкриті на правоохоронців.  А, що робиться у слідчому відділі Кам’янка-Бузького ВП? Можна серіали знімати на тему «СПРУТ-1-2-3-4-5» і до безконечності.  Прокуратура і поліція , як єдиний злочинний механізм. Правоохоронна система поступово перетворюється на кримінальну. Це видно не озброєним оком. Порушення закону, які виявлені  під час громадської експертизи Дрогобицького ВП можна сміло накладати на будь-який інший підрозділ поліції області. І знову повилізає нестача кримінальних справ та  проваджень, адже правоохоронна система перетворилась на бізнесово-кримінальну: за гроші можна купити все- і кримінальну справу і відкупитись від притягнення до відповідальності, закрити справу, а викрасти кримінальну справу- ще простіше. Що значить облік, збереження документів в прокуратурі та суді я вже згадував у своїх публікаціях та відео.

Ця тема знайде своє подальше продовження і ми ще не раз повернемось до 700 викрадених та проданих злодіями в пагонах кримінальних справ.

 

Журналіст Жуков О.С.

19.06.2018р.

 

Опубліковано в Переглядів:

Leave a Comment